5 důvodů proč vlastnit nemovitost prostřednictvím zahraniční společnosti

  Domů » Blog » 5 důvodů proč vlastnit nemovitost prostřednictvím zahraniční společnosti

Vlastnit nemovitosti prostřednictvím zahraniční společnosti vám později může ušetřit celou řadu problémů. Kterých pět důvodů hovoří jednoznačně ve prospěch takového řešení?

1 – Anonymní vlastnictví nemovitosti

Pokud jste zkusili někdy osobně nahlédnout do katastru nemovitostí, jistě víte, že to není žádný problém a pokud by uměly číst, zvládly by to patrně i vaše rybičky. Doslova na jediné kliknutí se v něm dozvíte mnoho informací. S tím může být ovšem konec. Nikomu se nemusíte zodpovídat s tím, kterým majetkem a v jaké hodnotě vlastně disponujete.

Nezadatelné právo na soukromí v podání českého státu pokorně ohýbá hřbet ve světle zákonů, které vyznávají heslo „Přiznej, co můžeš“. Nový zákon o prokazování původu majetku je toho jasným důkazem. Vlastnictví nemovitosti prostřednictvím zahraniční společnosti vám oproti tomu zaručí dokonalou anonymitu. Tímto způsobem dokážete sebe i svoje nejbližší chránit před závistí, útoky nebo zkrátka jen nechtěnou pozorností.

2 – Právní ochrana nemovitosti

Čiň exekutorovi dobře, peklem se ti odmění, chtělo by se říci. I kvůli původně malému dluhu lze přijít o majetek v tak vysoké hodnotě, jaké dosahují nemovitosti. Fyzické osoby jsou ve výrazném nebezpečí před těmito praktikami, které si nezadají s honem na čarodějnice. Mnozí ze slovutných členů Exekutorské komory by se před několika stovkami let dokázali uplatnit jako vynikající představitelé inkvizičního tribunálu.

Přestože v ČR sílí tlak na to, aby exekutoři postupovali v souladu se zákonem a celý proces byl transparentní, neustálé novelizace (namátkou hned dvě v roce 2015) klíčových pasáží exekučního řádu situaci spíše komplikují. S vlastnictvím nemovitosti přes zahraniční společnost tak budete naprosto v bezpečí.

3 – Nižší administrativní zátěž

Takovýmto způsobem lze i zcela obejít nesmyslná nastavení v oblasti českého obchodního práva a snížit si tak administrativní zátěž. Nemusíte například předkládat účetní výkazy či daňová přiznání. Po všech stránkách tak můžete svoje podnikání směřovat do státu, který pro něj dokáže vytvořit vhodnější podmínky. Můžete se rovněž rozloučit s arogantním přístupem českých úřadů.

4 – Daňová optimalizace

Odlišné právní prostředí, kam jen pomalu pronikají vlivy vyspělých systémů, přinese i výhody v oblasti daní. Budete moci například využít zařazení daňových položek do účetnictví. V ČR panuje obecně velmi nepříznivé daňové „ovzduší“, které je doslova znečištěné přemrštěnými sazbami. Ovšem naproti tomu, co mu podnikatelé poskytují, se stát vůči nim na oplátku chová jako macecha ze známé pohádky.

5 – Inspirujte se úspěšnými

Dokonce i „vesmírný průkopník“, britský miliardář Richard Branson reálně nevlastní prakticky žádný majetek. Nejen nemovitosti, ale dokonce i jeho ostrov spadá do vlastnictví společností. O tom, jak snadné je o to, co jste vybudovali, zase přijít, ví i šéf impéria Virgin Group svoje. To ho všem nezničilo, vždy se ze svých neúspěchů dokázal otřepat a dnes tento muž, proslulý svými kontroverzními výroky, patří mezi nejbohatší muže planety.

Zjistěte jak můžete i vy, vlastnit nemovitost prostřednictvím zahraniční společnosti.

 

Sdílet:

Comments

 • Karel Caslavsky

  8 listopadu, 2021 - 2:50 am

  Dobry den,

  mam zajem o konzultaci na tema nize popsane. Jednalo by se o telefonni schuzku a s ohledem na casovy posum mezi 13h – 18h stredo Evropskeho casu. Jedna hodina by mela byt dostacujici.

  Dekuji, Karel Caslavsky.

  Podnikatelský záměr:

  – Kanadská firma typu s.r.o. si hodlá v ČR zakoupit nemovitost – velký rodinný dům s pozemkem
  – Sleduje tak m.j.i konverzi volných finančních prostředků do nemovitosti
  – Pro kanadské úřady by tato operace měla mít atributy investice za účelem podnikání a hlavně zúročeni investice při prodeji nemovitosti v horizontu 5-10 let
  – Provozní náklady (energie, údržba atd.), jakož i případný výnos (pronájem) by měly být vykazovány v kanadském účetnictví jako průkaz o podnikání (není očekáván výrazný zisk)

  Otázky:

  1. Může kanadská společnost zakoupit českou nemovitost?
  2. Mohou být náklady a výnosy hrazeny a inkasovány přímo z kanadského bank. účtu? Může česká banka otevřít účet zahraničnímu (Kanadsky) právnímu subjektu ktery nemá „dceru“ jako pobočku v CR?
  3. Je případně nezbytné v ČR založit podnikatelský (daňový ) subjekt pro hrazení nákladů a inkasování výnosů ? (případně jakého typu by měl být)
  4. Jaké daňové povinnosti vůči čs daň. autoritám vznikají a jak je hradit (daň z nemovitosti….)
  5. Jaký jiný model případně zvolit, aby bylo dosaženo uvedeného záměru. (Metodický pokyn Gen. Fin. ředitelství při zdanění příjmů daň. nerezidentů č.j. 79599/19/7100-40113-010370)
  6. Je mozne hradit rezijni vydaje a prijimat platby z pronajmu z osobniho uctu danoveho rezidenta CR?
  7. Jaké jsou daňové a právní konsekvence při případném prodeji této nemovitosti (dan z navýšené hodnoty reality).
  8. Česko ma podepsanou daňovou dohodu s Kanadou. Započítaly by se tímto pádem daně placené v CR jako kredit pro Kanadský daňový úřad aby se zabránilo dvojímu zdanění ?

Leave A Comment

>