Daňový ráj Seychelly vítězí nad tlakem EU a US. Offshore destinace vede

    Domů » Blog » Daňový ráj Seychelly vítězí nad tlakem EU a US. Offshore destinace vede

Vlády zemí zastrašují podnikatele tvrzením “daňovým rájům přituhuje

Poslední statistiky ovšem dokazují že opak je pravdou. Nikdy v historii nebylo tolik offshore podnikatelů jako právě nyní a počet se stále zvyšuje.Ani tlak Spojených států a Evropské unie, ani nárokování si změn legislativy v oblíbeném daňovém ráji Seychelly poptávku a zájem podnikatelů nesnižuje, ba naopak, meziročně jsme svědky zvýšeného přesunu. Díky vyostření občanského zákoníku a odpovědnosti jednatelů v ČR se podnikatelé více zajímají jak si zajistit anonymitu, ochranu majetku a mezinárodní daňové plánování. 

Majitelé z destinací považovaných za daňový ráj ke konci loňského roku kontrolovali 3,3 procenta českých firem a do základního kapitálu těchto podnikatelských subjektů investovali 399,8 miliardy korun, což představuje 16 procent celkového základního kapitálu českých firem. Celkem 58 procent společností s vlastníkem z daňového ráje podniká v oblasti nemovitostí nebo obchodu.

Největší absolutní přírůstek v roce 2013 zaznamenaly Seychely (205 nových) a Kypr (114), z relativního pohledu byl největší zájem o Marshallovy ostrovy (121 procent), Seychely (40 procent), Belize (23 procent). Počet firem s vlastníky z Nizozemska (-75 firem), Lucemburka (-29) i Lichtenštejnska (-24) nadále klesá.

Offshore společnosti

zdroj: novinky.cz

Sdílet:

Leave A Comment

>