Extrémní nárůst exekucí a bankrotů

    Domů » Blog » Extrémní nárůst exekucí a bankrotů

Nárůst firemních bankrotů v roce 2011 o 49% ve srovnání s rokem 2010 !!! Nárůst osobních bankrotů v roce 2011 o 89% oproti roku 2010 !!! Problémy: exekuce, předlužení, insolvence, druhotná platební neschopnost, špatné cashflow, chybějící prostředky a nízké obchodní marže, ekonomická krize, eskalující zejména v Evropě.

Takže mi dovolte začátkem roku 2012 udělat drobnou sumarizaci a lehkou tečku za rokem 2011. Co se týká bankrotů firem, jež nebyly schopny najít včas cestu z bludného kruhu předlužení, exekucí,možných insolvencí a jiných problémů, tak zde zaznamenáváme obrovský nárůst v roce 2011 oproti roku 2010 a to o neuvěřitelných 49%, celkem tedy 2.413 bankrotů společností a s tím souvisejících insolvencí, předlužení, exekucí. Nicméně stejně neutěšitelná situace je i na poli osobních bankrotů, kde ne vždy skutečně pomůže dobře míněné oddlužení, či řešení exekuce smírčí cestou, dohodou s exekučním úřadem, či konkrétním věřitelem, obvykle bankou či jinou finanční institucí, takže v segmentu osobních bankrotů je opět rapidní nárůst na 11 451 osobních bankrotů, oproti roku 2010 je to o neuvěřitelných 89% více osobních bankrotů v roce 2011 !!! Ano, tato čísla jsou velmi znepokojivá, ale pouze kopírují celou společenskou a ekonomickou situaci v Evropě. Je těžké chtít větší zodpovědnosti po lidech, podnikatelích, když sami ti co jsou v Evropských úřadech a vládách jednotlivých zemí, jednotlivý úředníci, politici, poradci, a ti kteří určují pravidla hry (nebo se spíše snaží) v EU, a mají být vzory ctnosti a vzdělanosti, nejsou schopni být sami zodpovědní, oni totiž ani nemusejí být zodpovědní, zní to hrozně, ale NIKDO z těchto lidí NEMÁ za NIC ODPOVĚDNOST … to není klišé, to je fakt ! Když se ministerskému úředníkovi někde zatoulají milióny, nebo miliardy, tak prostě odstoupí, dostane odstupné, veřejně ho pochválíme, poděkujeme za to jak to zpackal, když se spravedlivě rozdělí, nikdo ho ani nebude vláčet v médiích, že něco ukradl . . . To je opět fakt ! Ano, taková je současná situace ve společnosti a někdo si to přiznává více, někdo méně, ale fakta nikdo nezmění. Vám už nikdo nepůjčí, pro podnikatele, “motory ekonomiky”, žádné záchrané balíčky nejsou a nebudou a čím jste menší, tím jste náchylnější k rychlým výkyvům, a flexibilita Vám moc už nepomůže, když není to správné cashflow. V následujících grafech vidíme znázorněný vývoj bankrotů v ČR.

My v Zenronu věříme, že včasnou identifikací konkrétních problémů uvnitř firmy, se dá reálně zabránit velkým ztrátám, osobním problémům, exekucím, insolvencím a případným bankrotům a soudním řízením. Proto nás IHNED konktaktujte a MY VÁM POMŮŽEME IDENTIFIKOVAT VÁŠ PROBLÉM A NAVRHNEME VÁM KONKRÉTNÍ INDIVIDUÁLNÍ ŘEŠENÍ. Není čas, ztrácet čas !

Graf č. 1 Bankroty právnických osob a fyzických osob podnikatelů

Bankroty právnických firem

Zdroj: Insolvenční rejstřík, výpočty CCB – Czech Credit Bureau

V detailech (firemní bankroty) je to následující: 1 232 bankrotů právnických osob a 1 181 bankrotů fyzických osob podnikatelů. Bankroty fyzických osob podnikatelů jsou na vzestupu a to o 815 bankrotů více než v roce 2010. Jeden z jevů, který je součástí této problematiky je prodloužení doby mezi podáním návrhu a následujícím vyhlášením bankrotu, a to jak u právnických osob, tak i u fyzických osob podnikatelů. K dnešnímu dni tj. 14.2. 2012 je evidováno celkem 64 841 osob v insolvenčním řízení.

Graf č. 2  Vývoj osobních bankrotů (leden 2010 až leden 2012)

Vývoj osobních bankrotů

Zdroj: Insolvenční rejstřík, výpočty CCB – Czech Credit Bureau

Sdílet:
>