Za dluh 900 Kč přijdete exekucí o střechu nad hlavou – fakta

    Domů » Blog » Za dluh 900 Kč přijdete exekucí o střechu nad hlavou – fakta

Kvůli dluhu za 900,-Kč můžete přijít i o střechu nad hlavou. Šedesátiletá paní, která je zastupovaná opatrovníkem díky dluhu na poplatcích České televizi přichází o neprodejný dům za 22.500 Kč. Přijde Vám to jako absurdita. Věřte, že ČR je v tomto světová unikátnost . . . Škoda, že nejsme unikátní v jiných segmentech . . .
Dluh: 5025 Kč, dražba: 3 750 000 Kč
Takových vyhlášek visí na stránkách a nástěnkách exekutorů desítky. Dražební vyhláška vydaná brněnskou exekutorkou Alenou Blažkovou proti Karlovi F.: Dluh: 5025 korun. Cena dražené poloviny rodinného domu: 3 750 000 korun.

Brněnská exekutorka vyhlásila v první polovině listopadu elektronickou dražbu i na chomutovský byt Václava Z., který vlastní s manželkou. Důvod: 35tisícový dluh vůči výrobci piva plus 13 tisíc za předchozí náklady řízení. Cena nemovitosti: minimálně 400 tisíc korun.
Nebo další případ − litoměřický exekutor Ondřej Mareš vyhlásil na leden opakovanou dražbu na čtvrtinový vlastnický podíl domku nízké tržní hodnoty, nicméně pro dluh 950 korun.
Jak vyplývá z údajů v dražební vyhlášce, po šedesátileté Ireně V., která musí být zastupována opatrovníkem, je nárokuje Česká televize. V domku je trvale hlášena. Čtvrtinový podíl na nemovitosti v zapadlé mostecké vísce je ale neprodejný, a tak je nabízen za pouhých 22 500 korun.
Dražba by měla být až konečným řešením
O nemovitost skutečně můžete přijít, přestože dluh do deseti tisíc korun zákon označuje jako bagatelní. Taková je realita. „Není-li k dispozici žádný šetrnější způsob vedení exekuce, který by zajistil splnění povinnosti dlužníka, lze i pro bagatelní pohledávku postihnout nemovitost,“ potvrdila Právu mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá.
Exekutor ale musí být podle ní schopen doložit, že vyčerpal všechny ostatní možnosti, třeba srážky ze mzdy. Dražba nemovitosti by měla být až konečným řešením. To se posuzuje, podá-li dlužník k soudu „návrh na částečné zastavení exekučního řízení“ pro nepřiměřenost.
„Exekutor je povinen zvolit takový způsob exekuce, který není nevhodný vzhledem k nepoměru výše závazků povinného a ceny předmětu,“ připomněla Hrubá.Máte Vy nebo Váš manžel EXEKUCE ? Chcete podnikat v ČR ale máte strach aby Vám účet nebo obchodní podíl neobstavil EXEKUTOR ?
MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ
Sdílet:
>