POZOR, Manželé dlužníků, Exekutor může už brzy na Váš ůčet a příjmy !!!

    Domů » Blog » POZOR, Manželé dlužníků, Exekutor může už brzy na Váš ůčet a příjmy !!!

POZOR, Manželé dlužníků, Exekutor může už brzy na Váš ůčet a příjmy !!!
Pozor čtenáři Zenron.CZ, čtěte pozorně, od ledna 2013 může exekutor u manžele či manželky dlužníka exekuovat jeho příjmy a zablokovat bankovní účty, i když nic nedluží, ale je manželem či manželkou dlužníka. Proto si dobře zanalyzujte celou situaci a promluvze si o případných dluzích a začněte věci řešit ! Více zde …

I přes dřívější verdikty Nejvyššího soudu bude od ledna vše jinak a za dluh manžela již bude muset zaplatit i manželka, i přesto, že třeba nemá Takže v tichosti se nám tady vyklubali zase nějaké novinky v roce 2013 v podobě úpravy občanského zákoníku. Ty novinky přináší možnost zexekuovat, postihnout účet a příjem manžela či manželky, i když nic nedluží, a dlužníkem je jeho nebo její drahá polovička. I přes dřívější verdikty Nejvyššího soudu bude od ledna vše jinak a za dluh manžela již bude muset zaplatit i manželka, i přesto, že třeba nemá
přehled o podnikatelských aktivitách svého manžela, nebo třeba již spolu nežijí, nebo třeba manžel propadl hráčskému gamblingu a dostal se do vírů různých rychlých půjček, apod. Lidských tragédii je už dost, ale co třeba u důchodců, kdy jeden z manželů je v exekuci a žijí, mnohdy spíše přežívají už jen z důchodu toho druhého. Nepřijde mi zrovna vhodné pokud ten druhý nebyl obeznámen s počínáním svého chotě a vznikem dluhu a následnou exekucí. Nicméně skutečný efekt to bude mít v tom, že mzdy se budou ještě více vyplácet mimo účty v hotovosti, čímž stát méně vybere na odvodech a na daních, v Česku je v současnosti 4,5 miliónů exekucí, zadluženost obyvatelstva začíná být za hranicí udržitelnosti důstojného života. Bohužel ve skutečnosti, si již dnes nechávají zasílat rodiče výplaty na účet svého nezletilého potomka, a pokud je to reálné u zaměstnavatele snaží se dostávat výplatu v hotovosti.

Takže krátká rekapitulace, protože je to trošku šok pro spousty dlužníků.
Pokud jste manželé a na vašeho manžela či manželku je vedena exekuce, od ledna 2013, již může exekutor zablokovat i Váš účet a postihnout exekucí i Vaše příjmy.
Na co EXEKUTOR nesmí sáhnout:
• dávky pomoci v hmotné nouzi
• jednorázové dávky sociální podpory
• příspěvek na bydlení
• dávky sociální péče
„Jedná se o revoluční změnu, jelikož ustálená judikatura Nejvyššího soudu již několik let zastává názor, že manžel dlužníka nemůže být žalován a nelze na něj nařídit exekuci, pokud předmětný závazek nesjednal. Může-li být exekuce nařízena pouze na toho z manželů, který závazek sjednal, nesmí být druhému z manželů postižen účet ani příjem,“ uvádí právník Ondřej Načeradský z občanského sdružení Společnou cestou. Počet zadlužených rodin v Česku je podle něj alarmující a tato novinka bude pro řadu z nich znamenat velmi hořký start do nového roku.
Důchodci a děti v Exekuci nejsou žádnou novinkou, alespoň ne v Česku. Jen za první pololetí letošního roku jim bylo exekučně zabaveno z důchodu přes sedm set čtyřicet milionů korun.
Na co si dávat pozor !
– Předváděcí akce, podomní prodej, podpis smlouvy na ulici
– Nebankovní půjčky
– Děti, dejte si pozor na své milé ratolesti a jejich konání, spoluručení, apod.
– Nestaňte se snadnou kořistí
Přeji Vám, aby se Vás tato novinka netýkala. A přeji Vám odpovědné dlužníky a žádné dluhy.
Zdroj: E15 Máte Vy nebo Váš manžel EXEKUCE ? Chcete podnikat v ČR ale máte strach
aby Vám bankovní účet nebo obchodní podíl neobstavil EXEKUTOR ?
MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ
Sdílet:
>