Exekuce aneb společné jmění manželů od nového roku 2013

    Domů » Blog » Exekuce aneb společné jmění manželů od nového roku 2013

Exekuce aneb společné jmění manželů od nového roku 2013
Exekuce, o které nevíte, aneb nadšení exekutoři již nemohou dospat do 1.ledna 2013, kdy se začnou dít skutečně velké věci. Exekutor Vrána zvládne průměrně 4 dražby nemovitostí denně. Výsledek ? Práce na černo a daňové úniky, rozpadlé rodiny…V problémech ihned, výstřel bez varování

Do společného jmění manželů spadají i dluhy, které sjednal za trvání manželství jeden z manželů bez vědomí druhého, pokud jsou svým rozsahem přiměřené majetkovým poměrům manželů.

“Pokud by si například moje manželka půjčila přes kreditní kartu dvacet tisíc korun, spadne tento dluh do společného jmění manželů, aniž bych se o něm vůbec někdy musel dozvědět. Kdyby dluh nesplácela, skončila by časem v exekuci, v jejímž průběhu by bylo možné postihnout jak její osobní majetek, tak majetek spadající do našeho společného jmění manželů. Soudní exekutor by však podle současné právní praxe nemohl postihnout moji mzdu či účet. Od nového roku bude situace taková, že se o dluzích své manželky dozvím třeba až v okamžiku, kdy mi zaměstnavatel začne provádět srážky ze mzdy a bude mi zablokován účet. Pokud si budu jako většina lidí nechávat zasílat mzdu na účet, riskuji, že mi zničehonic část mzdy strhne zaměstnavatel a o nepostižitelný zbytek v zásadě přijdu v okamžiku, kdy mi bude připsán na exekutorem zablokovaný bankovní účet,” komentuje na praktickém příkladu právní novinku vedoucí Občanské poradny občanského sdružení Společnou cestou Ondřej Načeradský.

 

Máte Vy nebo Váš manžel EXEKUCE ? Chcete podnikat v ČR ale máte strach aby
Vám bankovní účet nebo obchodní podíl neobstavil EXEKUTOR ?
MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ

PODNIKÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM ANGLICKÉ SPOLEČNOSTI

Sdílet:
>