TIP – Jak snadno získat výpis z evidence exekucí

    Domů » Blog » TIP – Jak snadno získat výpis z evidence exekucí

Pokud máte v plánu nakupovat, ať rovnou nemovitost nebo „pouze“ něco drobnějšího, jak se nevystavit riziku, že se spálíte? Co když jste narazili na někoho kdo má na sebe exekuci? Bojíte se, že neuvidíte ani svoje peníze, ani slíbený předmět obchodu?

Výpisy z Centrální evidence exekucí nyní získáte i na poště:

Potenciálního dlužníka si můžete poměrně rychle a snadno „proklepnout“. Jak? Nově se citelně zjednodušilo nahlížení do Centrální evidence exekucí ČR (CEE). Od 1. 7. 2016 z ní lze čerpat velmi snadno. Pod kontrolou máte tak nejen vlastní závazky, ale i ty cizí. Nezapomněl váš obchodní partner tak trochu na svoje povinnosti? Platí pečlivě a včas?

To se dozvíte, když zavítáte na Českou poštu. Přesněji tedy na výběr máte hned 981 míst. Pošta musí být totiž vybavena takzvaným Czech POINTem. A abyste to měli celé ještě o trochu snazší, tak je navíc viditelně označena nápisem „výpis z Centrální evidence exekucí ČR“. Právě ten vám tu totiž dokáží poskytnout a tento formulář vám poví o tom, jak finančně zodpovědnou osobu máte, ať v pracovním nebo osobním životě, před sebou.

Výpis z centrální evidence exekucí se Vám může hodit v situaci kdy :

  • kupujete, prodáváte či pronajímáte dům či byt, osobní automobil
  • jste podnikatel a míníte si prověřit, kdo ve vašem byznysu stojí proti vám a zda vás neohrozí neplacením
  • hodláte někomu půjčit peníze

Kolik výpis z evidence exekucí stojí ?

Tato služba je samozřejmě zpoplatněna, vaši kapsu zase tak moc nevytíží. Přijde vás na pouhých 50 Kč za jednu stranu.

Co potřebujete k pořízení výpisu ?

K získání těchto údajů nevede žádná složitá cesta. Stačí znát jméno a příjmení společně s datem narození dotyčné osoby. Případně její rodné číslo.

Co vše se z výpisu dozvíte ?

Dozvíte mnoho informací, třeba o tom, zda exekuce na dotyčného podléhá exekučnímu řádu, zda nebyla už odložená nebo zastavená, pokud nikoli, tak o jakou povinnost se jedná, případně i který exekutor tento úkon má provádět. Získání výpisu proběhne na počkání, takže mimo financí nebudete tomuto kroku muset věnovat ani příliš času.

Výpis z evidence exekucí můžete získat také jinou cestou.

Výpisy spadají pod správu Exekutorské komory ČR. Ta si od participace s Českou poštou slibuje zvýšení povědomí o možnosti nahlédnout do evidence a zároveň i doufá v jistý preventivní „výchovný“ účinek, jak zní oficiální vyjádření prezentované Martinem Tunklem, členem prezidia exekutorské komory. Zkrátka si občané dají pozor na to, s kým se pouštějí do obchodních transakcí.

Dodnes jste rovněž měli obdobnou možnost se do evidence podívat. Bylo však potřeba k tomu buď využít pobočku Exekutorské komory ČR (EK ČR) v Praze nebo Brně, případně zavítat na její webové stránky. Papírový výpis vás vyjde v takovém případě na stejnou sumu za jednu stranu, cena toho elektronického je jednotně 60 Kč.

Ochrana před exekucí pro podnikatele

Za Zenron napsala Jana

Sdílet:

Leave A Comment

>