Každou hodinu zkrachuje v ČR jedna firma či živnostník

    Domů » Blog » Každou hodinu zkrachuje v ČR jedna firma či živnostník

Firmy, živnostníci v Česku padají jeden po druhým, každou hodinu jeden podnikatelský subjekt zkrachuje, zbankrotuje, zavře krám v podobě insolvence či konkurzu. Zejména pak ve stavebnictví a oborově příbuzných odvětvích.

Je to opět jedna ze smutných statistik současného businessu v České republice. Firmy, živnostníci v Česku padají jeden po druhým, každou hodinu jeden podnikatelský subjekt zkrachuje, zbankrotuje, zavře krám v podobě insolvence či konkurzu. Neplatí svým dodavatelům služeb, materiálu apod., na druhé straně jsou odběratelé jenž zase neplatí jim, takže kruh se uzavírá, do toho ještě líní zaměstnanci co ukradnou i to poslední co ještě z tohoto torza zůstane … Asi se to nebude líbit odborářům, ale zaměstnanci v ČR jsou opravdový zážitek, na který se jen tak nezapomíná, s česko-evropským oblíbeným systémem “Něco za Nic” kupředu k “světlým zítřkům” Evropo.  Jednoduchým propočtem z poskytnutých dat za předchozí měsíc je jasný fakt, že zcela vážně míří do insolvence, konkurzu v průměru čtyřiadvacet podnikatelských subjektů, firem a živnostníků DENNĚ, no a z toho to údaje je patrný ten hrozivý, ale skutečný nadpis: KAŽDOU HODINU ZKRACHUJE JEDNA FIRMA ČI ŽIVNOSTNÍK.

Insolvenční řízení jsou častá zejména ve stavebnictví. Jen v červenci bylo na více než 600 společností podán k soudu návrh na vyhlášení insolvence. K tomu se nám přiřadí 160 konkurzů firem a jsme tam, číslo 760 představuje, ale dominový efekt, který si umíme či ještě neumíme představit. S věřiteli se těžko jedná, s dlužníkem je to na dlouho, takže bod zvratu je maximálně v podobě vleklých insolvenčních a konkurzních řízení, kdy se jak supy slétají insolvenční správci, stát, banky, exekutoři a trhají to co zbylo, pokud ještě něco zbylo. K tomu soudní tahanice v roli žalovaného – obviněného, občas i v roli žalobce. Tak přichází “Podnikatelé o poslední iluze a naděje”. Proto není vhodné nechávat tyto věci zajít příliš daleko, sledujte bedlivě cashflow, výkaz závazků a pohledávek, jako správný hospodář musíte udělat maximum pro vymožení pohledávek od svých dlužníků, proto je zde vhodné využít profesionálních služeb a vy se věnujte řízení svého businessu a snažte se vyvést vaše podnikání z těchto mělkých a divokých vod současného propadu a zoufalství  v jednotlivých odvětvích, zejména pak stavebnictví.

Byl jsem sám překvapen jaké velké firmy již skončili v insolvenci či konkurzu. Pro lepší pochopení situace a nezaujatý pohled na Váš současný stav ve firmě nás IHNED KONTAKTUJTEpomůžeme Vám, poradíme Vám, najdeme optimální reálná řešení jak přežít tyto turbolence v podnikání. Nedělejte z toho životní tragédie, je to business a MY VÁM  s ním pomůžeme !

Sdílet:
>