1.1. 2012 zásadní změny v případě firemního úpadku – předlužení

    Domů » Blog » 1.1. 2012 zásadní změny v případě firemního úpadku – předlužení

Zásadní změna se týká zejména odpovědnosti manažerů, vedení společností za opožděné podání insolvenčního návrhu po 1. lednu 2012.

Tak jak je to s tou Vaší firmou ? Říkáte si, že se něco změní a věříte, že vaši věřitelé, dlužníci, obchodní partneři, to pochopí… Ale ono TO pochopení, Vás už může stát milí manažeři, majitelé a jednatelé firem i více než jenom TO nepochopení ! Jdete do toho, že se to zlepší, ale ono se to nezlepšuje, závazků už je více než pohledávek, majetek firmy je se svou skutečnou hodnotou na částce, kterou si bojíte otevřeně přiznat a před Vámi se rodí nový hrůzný obraz Titanicu, ale bohužel nesoucí název Vaší firmy či Vás samotných a na palubě jste zůstal sám. A jde to ke dnu . . . Čas už je Váš skutečný nepřítel a najít v takové chvíli skutečnou a profesionální pomoc je v nedohlednu. Do 31.prosince 2011 muselo vedení firmy podat insolvenční návrh POUZE v případě ZJEVNÉHO ÚPADKU. A zde drazí kapitáni českého businessu přichází od 1.ledna 2012 jedna ze zásadních změn, která říká, že vedení firmy má povinnost podat insolvenční návrh i v případě SKRYTÉHO ÚPADKU. Tak a je to tady a co to znamená, česky řečeno porušením této povinnosti podat včas insolvenční návrh se velmi reálně vystavujete tvrdých důsledků osobní odpovědnosti jakožto vedení firmy, jakožto manažera či jednatele, či ředitele firmy. Jde o civilní odpovědnost za ŠKODU a současně i trestní odpovědnost.

Hlavně už na NIC nečekejte a vyhněte se případným trestním stíháním, trestu odnětí svobody a osobním exekucím ! Kontaktujte NÁS IHNED a využijte základní hodinové konzultace ZDARMA !

Zenron Consulting CZ

“Pro lepší zítřky”

Sdílet:
>