Mezigenerační transfer

60 % rodinných firem aktuálně řeší mezigenerační předání společnosti. Některé s jasným plánem a vizí, jiné zaskočené v situaci, na kterou nebyly připraveny.


Generační přechod v rámci rodinné firmy bývá často jedním z největších rizik, ale zároveň pozitivních výzev, která ovlivní život dalších generací. Zodpovědné naplánování mezigeneračního procesu ze strany zakladatelů je základním předpokladem pro zachování hodnoty firmy a schopnosti rodiny ji ovládat. Majetkový plán umožňuje hladkou správu kapitálu a zároveň dokáže předejít konfliktům, a tím zamezit ochromení fungování vaší firmy.


70 % rodinných firem nemá vyřešen plán nástupnictví nebo řízení pro nenadálé události
Ze statistiky vyplývá, že prosperita a štěstí přeje připraveným:
– přechod mezi první a druhou generací přežije pouze 30 % firem,
– přechod mezi druhou a třetí už jen 12 %,
– čtvrté se dožijí už jen 3 % společností.

Udržení majetku v rodině
Náš tým specializovaných odborníků vám pomůže vytvořit optimální podmínky pro strukturovaný mezigenerační transfer kapitálu, vhodně nastaví struktury vedení rodinné firmy či navrhne pravidla, která mohou pomoci předejít konfliktům v rodině a časovým i finančním ztrátám. Společně vytvoříme krizový plán pro případ nenadálé události, a zároveň přehledně zkompletujeme potřebné informace, které usnadní další řízení a rozvoj firmy. Rovněž vhodně nastavíme podíl na řízení chodu firmy jednotlivých rodinných příslušníků. Významnou roli v tomto procesu hraje čas – vše je potřeba řádně promyslet a vzít v potaz různé scénáře možného vývoje. Cílem je najít vyvážený kompromis a majetek předat do zodpovědných rukou.


Co když potomci nemají o převzetí podnikání zájem?
Otázka mezigeneračního předání firmy se v posledních letech skloňuje čím dál častěji, a to nejen na odborné půdě, ale také mezi podnikateli. Právě oni mnohdy naráží na nezájem potomků o převzetí toho, co roky budovali. A proto jsme připraveni vypracovat vhodnou strategii pro prodej firmy, vstup strategického investora nebo dosazení externího top managementu v případě, kdy se rozhodnete firmu potomkům nepředat.

Předání rodinné firmy druhé generaci přežije méně než třetina firem. Chcete být mezi těmi, kteří své podnikání úspěšně předají dalšímu pokolení? Poslechněte si první epizodu našeho podcastu a zjistěte, jak na to.

Proč my?

Protože jsme profesionálové, vše co doporučujeme, máme ověřeno v praxi

Respektujeme vaše možnosti, soukromí a zachování mlčenlivosti

Zaručujeme privátní přístup

Jsme podnikatelé a především lidé jako vy

Jsme certifikováni money laundering regulation
Profesní odpovědnost společnosti £ 10 000 000

Zavolejte nám, nebo napište

Addesa: Benešovská 34, Praha 10, 101 00
Česká republika

Otevřeno: Po - Pá 8:30 - 17:00

Sjednejte si termín schůzky

Než učiníte definitivní rozhodnutí které bude mít dopad na vaše podnikání a život, investujte hodinu vašeho času.

Potkejme se nad šálkem kávy, na konzultaci u nás. Po té budete moci vykročit, bez mylných domněnek a očekávání.

    >