Na co si dát pozor při úvěru či půjčce aneb seriózní věřitel a zodpovědný dlužník

    Domů » Blog » Na co si dát pozor při úvěru či půjčce aneb seriózní věřitel a zodpovědný dlužník

Na co si dát pozor a jak být zodpovědným dlužníkem vůči serioznímu věřiteli aneb PĚT rad, které Vám pomůžou při výběru poskytovatele úvěru ? 

I přesto, že si myslíte, že už Vás nic nemůže překvapit, tak jsme si dovolili spíše jen pro přátelské připomenutí uveřejnit PĚT základních identifikačních znaků a rad, které Vám ulehčí spousty bezesných nocí a problémů se spotřebitelským úvěrem, osobní půjčkou a následnými možnými důsledky nezplácení až po dramatickou exekuci.

Na co si dát pozor a jak být zodpovědným dlužníkem vůči serioznímu věřiteli aneb PĚT základů, které Vám pomůžou při výběru spotřebitelského úvěru:

I přesto, že Češi udělali velký pokrok ve srovnání se situací před několika lety, není od věci si připomenout několik rad, jak při výběru spotřebitelského úvěru či osobní půjčky postupovat.

1. rada   O společnosti si zjistěte maximum informací
Než se u vybrané společnosti zadlužíte, zjistěte si o ní co nejvíce. Zajímejte se hlavně o její historii, zda je členem České leasingové společnosti, i kde sídlí. Internet je dobrým pomocníkem, ale vždy si získané informace ještě ověřte.
2. rada   Navštivte více společností a zjistěte jejich podmínky
Při porovnávání nabídek se zaměřte především na splatnost úvěru výši splátek. Pokud vám společnost nabídne půjčku s RPSN vyšší než 100 procent, bude vás i u malé půjčky nutit ručit domem či bude před poskytnutím úvěru požadovat poplatek předem, měl by to pro vás být signál, že společnost není seriózní. Navštivte je v kanceláři, ptejte se na historii, na management, na výši RPSN a veškeré NÁKLADY s úvěrem – vyřízení, vedení i předčasné splacení. Ptejte se na sankce a klidně si přizvěte odborníka, právníka, poradce. Dělejte věci pořádně od začátku !
3. rada   Než něco podepíšete, pečlivě si to pročtěte
Pokud vám ve společnosti, kterou jste si vybrali, nedají předsmluvní formulář, odejděte. Totéž udělejte i tehdy, když ve smlouvě narazíte na prázdná místa a budou vás přesvědčovat, že se to tak běžně dělá, nebo vás budou nutit do okamžitého podpisu. Vždy máte právo si veškeré smluvní podmínky doma v klidu prostudovat, či nechat si ověřit právníkem jeho právní obsah a závazky pro Vás z toho plynoucí. Jak je to se směnečným právem, zástavou, exekučními tituly, apod. Přenechte to odborníkovi !
4. rada   Poradce si nezvěte domů
Seriozní úvěrové společnosti mají vždy infolinky (které ovšem nezačínají drahými placenými čísly 906 …) a přehledné webové stránky. Nikdy k zájemcům o půjčku své zástupce domů neposílají. Buďte VŽDY obezřetní a nebuďte najivní . . . žijeme v České republice 😉
5. rada   Nevršte jeden úvěr na druhý

Jste-li v situaci, kdy nemáte dost vysoký příjem a v bankách či seriozních nebankovních společnostech vám už nepůjčí, na další půjčku zapomeňte. Právě na takové lidi lichváři a podvodníci s úvěry čekají. Nezajímá je, že už jste zadluženi a máte záznamy v registrech dlužníků. Netrápí je, že pravděpodobně budete mít problémy se splácením. Jejich cílem je dostat vás do úvěrové spirály a dovést vás až k exekuci.Jsme na FACEBOOKU, články, příběhy a mnoho zajimavostí

Zdroj: finance.idnes
Sdílet:
>